02188602690 – 02188602689
تهران، خیابان جمال الدین اسد آبادی، نبش کوچه شصتم، ساختمان تابان، پلاک 432، طبقه سوم ، واحد 304
سوالات متداول

- سلام دکتر عزیز وقتتون بخیر . برای من قرص ضد افسردگی تجویز شده و الان 6 ماه از مصرف دارو هام می گذرد و مایل هستم که مصرف آن ها را قطع کنم. حالم خیلی بهتر شده و می خواهم به سر کار و تحصیل خود برگردم. امکان قطع دارو ها وجود داره؟

پاسخ پزشک: با توجه به میزان افسردگی و نوع داروهای تجویزی و مصرف آن ها، نحوه کنار گذاشتن دارو متفاوت خواهد بود. حتما قبل از این کار با روانپزشک خود مشورت نمایید. زیرا ممکن است باعث بازگشت و عود بیماری شود و باید به مرور دارو ها کم شود.

- سلام دکتر عزیز. می خواستم بدونم که بیماری های روحی چه فرقی با مشکلات روانی داره؟

پاسخ پزشک: بیماری های روحی نشان دهنده مشکلات بیولوژیکی و بیوشیمی است و ممکن است نیاز به درمان های روانپزشکی داشته باشد. برای برخی از افراد نیاز است تا درمان های روانشناختی انجام شود و برخی دیگر نیاز به مشاوره دارند.

- دکتر عزیز دو ماه پیش به دلیل درد قفسه سینه و عرق از خواب پریدم و خیلی حال بدی داشتم. با مراجعه به پزشک و معاینه های اولیه مشخص شد که مشکلی ندارم و پزشک از من در خصوص سابقه بیماری پنیک را جویا شد. تا اون لحظه حتی نمی دونستم چه بیماری هست. بهم ارامبخش تزریق شد و حالم بهتر شد. ولی بعد از این حمله، مجدد دچار حمله های خفیف شدم . نمی خوام تحت درمان با دارو قرار بگیرم باید چه اقدامی انجام بدم؟

پاسخ پزشک: در اکثر افراد حملات پنیک نیاز به درمان های دارویی دارد. دارو هایی مانند قرص های ضد افسردگی برای بیمار به منظور بهبود وضعیت تجویز می شود. در کنار آن نیاز به روان درمانی وجود دارد. 

- دکتر عزیز من بسیار تمیز هستم و همه به من میگن وسواس داری. می خوام بدونم علائم وسواس چیه؟

پاسخ پزشک: برخی از افراد مشخصات فردی را با مشکلات روانی اشتباه می گیرند. در صورتی که تصور می کنید ویژگی های شما برای خودتان نیز آزار دهنده است به روانپزشک مراجعه نمایید تا این موارد بررسی و درمان های لازم انجام شود.