02188602690 – 02188602689
تهران، خیابان جمال الدین اسد آبادی، نبش کوچه شصتم، ساختمان تابان، پلاک 432، طبقه سوم ، واحد 304

دکتر بابک ثابتی

متخصص اعصاب و روان (روانپزشکی)

بر عهده گرفتن مسئولیت درمانگاه وسواس به راهنمایی استاد دکتر طریقتی در مرکز مغز و اعصاب ایران، تجربه‌ی ارزشمندی را در امر درمان‌های دارویی و روان‌شناختی وسواس و اختلالات اضطرابی برای من فراهم نمود.

فعالیت ها

فعالیت مستمر در یک بیمارستان عمومی (بیمارستان شهید چمران) و توجه فراوان من به جنبه‌های طبی در روان‌پزشکی موجب شد تا بررسی وسیعتری را در زمینه‌ی جنبه‌های طبی در روان‌پزشکی و نیز جنبه‌های روانی در بیماری‌های طبی (اختلالات روان-تنی) شروع کنم که حاصل آن فعالیت در زمینه‌ی جنبه‌های روانی در بیماران مبتلا به کانسر است که حیطه‌ای نو در روان‌پزشکی بوده و سایکواونکولوژی نامیده می‌شود. در همین راستا، مقالاتی از من در مجله زنان و مامایی ایران به چاپ رسیده و سخنرانی‌هایی نیز توسط اینجانب در جلسات انجمن جراحان ایران و انجمن سرطانهای زنان ایران انجام شده و این همکاری کماکان ادامه دارد.

فعالیت ها

موضوع دیگری که به لحاظ پیچیدگی‌ها و ظرایف آن همیشه برای من جذاب بوده، تداخل عمل روانی و رفتاری زوج‌ها است. عملکرد روانی زوج‌ها فقط به ویژگی‌های شخصیتی آن دو بر نمی‌گردد بلکه نحوه تداخل عمل این ویژگی‌ها، آموخته‌های آنها از خانواده‌های مبدأ، مسائل اجتماعی و اقتصادی، وضعیت فرهنگی طرفین و تداخل عمل آن با هم، و انتظارات از ازدواج همه و همه در این عملکرد نقش به‌سزایی ایفا می‌نمایند. در همین زمینه، درمانهای زناشویی و سکس تراپی نیز از زمره زمینه های فعالیت من بوده است. به دلیل گرایش من به حیطه رواندرمانیهای تحلیلی و وجودی، زوج درمانی توسط اینجانب نیز با گرایش روان درمانی تحلیلی میباشد.
همسر من متخصص زنان و زایمان است لذا مواردی در این رابطه مثل مشکلات جنسی زوجها و نیز مسایل روانی ثانوی به بارداری و زایمان از جمله مواردی هستند که جزو زمینه های مورد علاقه من بوده است.

فعالیتهای آموزشی

از زمان شروع فعالیت من در بیمارستان چمران، برنامه های آموزشی متعددی برای روانشناسان بیمارستان و وزارت دفاع و نیز آموزش پرستاران بخش اعصاب از زمره فعالیتهای مستمر اینجانب بوده است.
در حال حاضر نیز در دانشگاه علوم پزشکی آزاد عضو هیئت علمی به عنوان استاد مدعو مشغول به فعالیت آموزشی هستم.

فعالیتهای جانبی

در طول زندگی همیشه علاقه زیادی به هنر داشته و دارم. سالها در محضر استاد بزرگ نقاشی آیدین آغداشلو، نقاشی کار کرده‌ام.
سالهای بیشتری را با نوازندگی و تنظیم موسیقی عجین بوده‌ام. به ادبیات و سینما نیز علاقه‌ی زیادی دارم که حاصل آن،
یک کتابخانه‌ی بزرگ و یک آرشیو قابل توجه فیلم می‌باشد. ضمنا تا مدتها جلسات نقد و تحلیل فیلمها را با حضور علاقمندان در مطب خود برگزار میکردم.