02188602690 – 02188602689
تهران، خیابان جمال الدین اسد آبادی، نبش کوچه شصتم، ساختمان تابان، پلاک 432، طبقه سوم ، واحد 304
دکتر بابک ثابتی / مشاوره کودک و نوجوان / بهترین مشاوره نوجوان در تهران
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

بهترین مشاوره نوجوان در تهران

این روزها مشاوره کودک و نوجوان یکی از تخصصی ترین و حساس ترین مشاوره هایی است که از سوی بهترین مشاورین، متخصصین و روان پزشکان در سطح کشور بالاخص در کلان شهر تهران انجام می شود. پرورش و تربیت کودکان و نوجوانان یکی از دشوار ترین وظایفی است که بر عهده خانواده ها قرار دارد. در این مقاله از سایت دکتر بابک ثابتی، درباره موارد موثر در انتخاب بهترین مشاوره نوجوان در تهران بیشتر می خوانید:

در بسیاری از موارد مادران و پدران آگاه و باسواد این حساسیت را به خوبی درک کرده و می دانند که نمی توانند به تنهایی از پس آن برآیند. در نتیجه این آگاهی باعث می شود که به بهترین مشاور کودک و نوجوان در تهران مراجعه کنند و از آنان بخواهند که در این امر پیچیده و دشوار به والدین کمک کنند.

عکس نوجوان ناراضی

ضرورت انتخاب بهترین مشاوره نوجوان در تهران

واقعیت این است که علیرغم این که بسیاری از مشاورین و متخصصین به ارائه مشاوره های تخصصی می پردازند اما نباید به تمامی آنها اعتماد کرد زیرا که هر کسی صلاحیت پزشکی لازم را ندارد تا روند مشاوره های کودکان و نوجوانان به دست آنان سپرده شود. به همین دلیل برخی از والدین این پرسش را طرح می کنند که بهترین مشاوره نوجوان چه ویژگی هایی دارد؟

تحصیلات آکادمیک و تخصصی، تجربه و مهارت و توانایی های علمی از مهم ترین معیارهایی هستند که باید در هنگام انتخاب مشاوره در نظر داشته باشید.

انواع مشکلات رفتاری کودکان و نوجوانان

کودکان در سنین پایین ممکن است که با برخی از اختلالات رفتاری مواجه باشند و نگرانی خانواده ها را در پی داشته باشد. مثلاً:

 • دروغگویی
 • ترس
 • پرخاشگری
 • خجالتی بودن
 • لکنت زبان
 • شب ادراری
 • بیش فعالی
 • حسادت به همسالان

تمامی موارد مذکور را می توان با ارائه یکسری مشاوره های تخصصی در کودکان برطرف ساخت تا در بزرگسالی موجب مشکلات جدی تری برای آنها نشود.

عکس نوجوان ناراضی

مشاوره به نوجوانان

یک نوجوان در سن بلوغ دشوار ترین مرحله زندگی خود را سپری می کند و بدون کمک اطرافیان احتمال دارد در مسیر نادرستی قرار بگیرد.

مهم ترین عللی که باعث می شود نوجوانان به یک مشاور خوب در تهران مراجعه کنند موارد زیر هستند:

 • مشاوره تحصیلی: در دوران انتخاب رشته و دردورانی که یک نوجوان می خواهد برای رشته تحصیلی آینده اش تصمیم گیری کند باید با یک مشاور خوب جلساتی را برای گفتگو و راهنمایی داشته باشد. یک مشاور خوب تلاش می کند با شناسایی ظرفیت ها و خواسته های فرد بهترین مشاوره ها را در اختیارش قرار دهد.
 • اختلالات یادگیری در دوران تحصیل و عدم تمرکز
 • تست هوش
 • مشکلات و اختلافاتی که یک نوجوان با خانواده و حتی گروه همسالان خود دارد؛ در دوران نوجوانی به دلیل این که نوجوانان در ابتدای مسیر استقلال هستند دچار یکسری لج بازی ها و حتی هنجار شکنی ها در محیط خانواده می شوند. در این موارد اختلاف نظرها باعث می شود که اختلافاتی جدی بین نوجوانان و والدین شان رخ دهد. بنابراین به یک نفر متخصص بی طرف لازم است که ایرادات و مشکلاتی روابط آنها را شناسایی کند و راه حل اختلاف را به آنان آموزش دهد.

تمامی این موارد از مهم ترین مواردی هستند که یک نوجوان با آن درگیر است.

بهترین مشاوره نوجوان چه اقداماتی انجام می دهد؟

مهم ترین خدماتی که از سوی بهترین مشاور کودک و نوجوان در تهران ارائه می شود موارد زیر هستند:

 • شناخت انواع عوامل و زمینه های بروز و ظهور اختلالات در کودکان نوجوانان؛ علل مختلفی در ظاهر شدن انواع اختلالات نقش دارند که مهم ترین آنها: وراثتی، علل جنسیتی و علل خانوادگی. به دلیل این که شناخت ریشه اختلالات تاثیر مستقیمی روی موفقیت روند درمان دارد باید شناسایی با دقت بالایی انجام شود.  
 • انجام انواع ترفند ها و تکنیک های درمانی برای درمان انواع مشکلاتی که کودکان و نوجوانان با آن درگیر هستند از جمله، دارو درمانی، خانواده درمانی، درمان شناختی و رفتاری.

خاتمه

پیشنهاد می کنیم در صورتی که در زمینه مشاوره کودک و نوجوان تجربه ای دارید یا این که فرزندتان را نزد یکی از بهترین مشاورین برده اید آن ها را با ما درمیان بگذارید. راه ارتباطی ما با شما عزیزان بخش کامنت ها است. در این بخش علاوه بر اشتراک گذاری تجربیات خود می توانید پرسش های خود را در این خصوص مطرح کنید تا در اسرع وقت پاسخ آنها را در همان بخش در اختیارتان قرار دهیم.

برچسب ها:
دکتر بابک ثابتی

دکتر بابک ثابتی

متخصص اعصاب و روان (روانپزشک و درمانگر)
متخصص و مشاوره در زمینه های اختلالات روانپزشکی، ازدواج، اعتیاد، شغلی، مشکلات زناشویی و خانوادگی

آخرین دیدگاه‌ها

مقالات مرتبط
انواع ترس در کودکان

انواع ترس در کودکان

ترس به طور کلی برای تکامل و رشد انسانها مفید است و در شکل‌گیری شخصیت افراد موثر است، و کمک می کند با پدیده‌ها و مشکلات...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.