02188602690 – 02188602689
تهران، خیابان جمال الدین اسد آبادی، نبش کوچه شصتم، ساختمان تابان، پلاک 432، طبقه سوم ، واحد 304
دکتر بابک ثابتی / مشاوره زناشویی / بهترین مشاوره زناشویی در تهران
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

بهترین مشاوره زناشویی در تهران

 داشتن رابطه جنسی سالم کیفیت ارتباط بین زن و شوهر را ارتقا می دهد و زوجین را بهم نزدیک تر می کند. در این مقاله از سایت دکتر بابک ثابتی، روانپزشک و روان درمانگر، درباره مشاوره زناشویی بیشتر می خوانید. چنانچه در طول زندگی مشکلات جنسی و عاطفی بین خود و همسرتان را جدی نگیرید، در بلندمدت ممکن است فاصله زیادی را بین خود احساس کنید تا جایی که مجبور شوید به طلاق و جدایی فکر کنید. ولی اگر رابطه جنسی از کیفیت بهتری برخوردار باشد تاثیرات مثبتی بر همه جنبه های زندگی اعم از سلامت جسمی ( اعصاب راحت، فشارخون پایین، کارکرد بهتر قلب و…)، روانی (داشتن اعتماد به نفس بالا، لذت روانی و …) و اجتماعی دارد. در زیر به برخی از مزایای داشتن رابطه جنسی خوب اشاره شده است:

  • تقویت سیستم ایمنی بدن
  • تسکین دادن بسیاری از بیماری های جسمی مانند سردرد
  • تقویت کردن فعالیت جنسی
  • طولانی کردن زندگی جنسی
  • به تاخیر انداختن پیری پوست
  • جوان تر ماندن و شادابی بدن

از آنجائی که مشکلات جنسی، درصد بالایی از آمار طلاق زوجین را به خود اختصاص داده است لازم است برای درمان قطعی آن به مشاوره زناشویی مراجعه کرد؛ استفاده از مشاوره زناشویی، شدت مشکلات ناشی از نارضایتی جنسی  را از بین می رود یا کمک می کند به روشی دست پیدا می کنید که با توافق یکدیگر آن را برای خود حل کنید.

مشکلات جنسی می تواند مشکلات و مسائل گسترده ای را شامل شود و به هر گونه اختلال در هر یک از مراحل واکنش های جنسی (میل جنسی، تحریک، ارگاسم، آرامش) اشاره می کند که میزان رضایت جنسی بین زوجین را کاهش می دهد.

مشاوره روابط زنانشویی به همه برخوردها و مسائل بین زن و شوهرها می پردازد و فقط محدود به روابط جنسی نخواهد بود؛ بلکه مجموعه ای از جنبه های روابط عاطفی، جنسی، خانوادگی و اجتماعی رابطه را در بر می گیرد.

مشکل از این جا شروع می شود که بین زن و شوهر برای داشتن رابطه جنسی توافق وجود ندارد، برخی از زنان به رابطه و نیازهای جنسی همسرشان بی توجه هستند و حتی دیده شده است از آن به عنوان ابزار تنبیه استفاده می کنند. چنین مشکلاتی اگر درمان نشود موجب می شود زن و شوهر به مرور زمان نسبت به هم سرد شوند و به خیانت روی بیاورند یا دچار طلاق عاطفی شوند.

در مقابل زنان نیز نیازهای جنسی و عاطفی متفاوتی دارند که همانند رابطه جنسی برای آقایان دارای اهمیت است. زنان نیازهای عاطفی ویژه ای دارند که در صورت عدم درک توسط مرد، باعث دلسردی وی از همسرش می شود.

لذا وظیفه مشترک زن و مرد است که هر کدام باید به طور جداگانه تلاش کنند تا وظایف خود را در قبال دیگری انجام دهند. با این حال اکثر زوج ها از صحبت کردن درباره نارضایتی ها و مشکلات جنسی شانه خالی می کنند و حتی مطرح کردن آن را کاری نادرست می دانند. بیشتر جوانان اصلاعات جنسی را از منابعی مانند دوستان یا اینترنت به دست می آورند درحالی که با مشورت پیش روانپزشک و مشاوره جنسی باعث می شود با سلیقه و خواسته های جنسی خود آشنا شوید  و بتوانید جذابیت رابطه جنسی را افزایش دهید.

به کمک مشاوره زناشویی می توانید هنر مدیریت اختلافات رابطه را بیاموزید و کنار یکدیگر با وجود اختلافات رشد کنید. وجود اختلافات در رابطه اگرچه طبیعی است ولی چنانچه جدی گرفته نشود و مدیریت نگردد در دراز مدت احتمال دارد رابطه، وضعیت سابق را نداشته باشد و انرژی قبل را نداشته باشد.

انواع اختلالات جنسی در زنان

به دلیل اینکه فرایند تحریک جنسی در زنان پیچیده و طولانی است، برای تشخیص و درمان مشکلات جنسی در زنان باید هم به جنبه جسمی و هم جنبه روانی پرداخت. مشکلات جنسی زنان شامل موارد زیر است:

میل جنسی

میل جنسی زنان تحت شرایط موقعیت هایی مانند بارداری،  زایمان و… کم می شود ولی برخی از زنان در بیشتر موارد تمایلی به برقراری رابطه با همسر خود را نشان نمی دهند.

مشکلات ارگاسم

برخی از زنان در طول رابطه جنسی برای رسیدن به لذت جنسی با مشکل نداشتن ارگاسم روبرو هستند و حتی دیده شده است زنانی که تجربه ارگاسم نداشتند. عواملی مثل ترس از دخول، تحریک نشدن، افسردگی، تجربه های منفی و مشکلات رابطه با همسر بر لذت نبردن از رابطه جنسی می تواند موثر باشد.

درد در طول رابطه جنسی

زنانی که در طول رابطه به طور ناخودآگاه خود را منقبض می کنند و عضلات واژن دچار اسپاسم شدیدی می شود که چنین چیزی رابطه جنسی را دردناک یا غیرممکن می سازد.

بهترین مشاوره زناشویی در تهران

انواع اختلالات جنسی در مردان

اختلال در هر گونه عملکرد جنسی مردان، چه جسمی و چه روانی، باعث می شود مرد از رابطه جنسی لذت نبرد. شایع ترین مشکلات جنسی مردان شامل موارد زیر است:

اختلالات انزال: انواع اختلالات انزال شامل انزال زودرس، دیرانزالی و انزال رتروگراد می باشد که در هر یک انزال زودتر یا دیرتر از موعد تماس جنسی رخ می دهد. در انزال رتروگراد مرد در لحظه ارگاسم جنسی، به جای انزال، بازگشت مایع به سمت مثانه دارد.

اختلالات نعوظ: اختلال نعوظ به ناتوانی در نگه داشتن حس نعوظ در رابطه جنسی گفته می شود.

کمبود میل جنسی: کمبود میل جنسی به کاهش حس و علاقه به رابطه جنسی گفته می شود. مواردی مانند اضطراب و استرس می توانند کاهش میل جنسی به همراه داشته باشد.

در جلسه مشاوره زناشویی چه می گذرد؟

در برخی از مواقع احساس کردید با همسرتان گرم نیستید و تمایل ندارید با او صحبت کنید، ولی علت سردی را نمی دانید. ممکن است حرف ها و احساساتی را داشته باشید که مشتاق باشید با او در میان بگذارید، حضور در یک جلسه مشاوره موجب می شود احساس ترس نکنید و مسائل را به آسانی به همسرتان منتقل کنید. گاه دیده باشید مسائلی در زندگی پیش می اید که با همسرتان مانند غریبه برخورد می کنید و حرف های یکدیگر را درک نمی کنید و شنونده خوبی برای حرفهای یکدیگر نیستید یا بیشتر از صحبت کردن با یکدیگر به بحث می پردازید، بحث هایی که روز به روز بیشتر می شود و انگار پایانی ندارد. بهتر است به جای دخالت خانواده ها، از راهنمایی های مشاوره زناشویی جهت حل اختلافات خانوادگی بهره مند شوید. اگر زن و شوهری از یکدیگر رضایت جنسی نداشته باشند و علاقه نسبت در چنین شرایطی مشاوره زناشویی کمک می کند که ریشه اصلی مشکلات و ناراحتی ها را پیدا کنید و سپس برای رفع مشکل اقدام کند. رها کردن مشکلات و بی توجهی به آنها می تواند اوضاع را وخیم تر کند و تبدیل به بحران های غیرقابل حل شود.

بهترین مشاوره زناشویی با گوش دادن و تمرکز بر مشکلات رابطه جنسی و جسمی زوجین، فراتر از یک زوج درمان عمل می کند. او برای حل مشکلات تمرینات خاصی را پیشنهاد می کند. اصلی ترین اهدافی که در هر جلسه با مشاوره زناشویی دنبال می شود آرام سازی ذهن، برقراری ارتباط مثبت، آموزش مهارت دوست داشتن و مهارت های برقراری ارتباط جنسی. یادگیری این مهارت و آموزش ها موجب می شود زندگی خود را در مقابل مشکلات زیادی حفظ کنید و به آن چیزهایی که از زندگی مشترک و رابطه جنسی خوب انتظار دارید برسید.  

نتیجه

لازم است بدانید که مراجعه به بهترین روانپزشک در تهران جهت انجام مشاوره زناشویی، علاوه بر بهبود رابطه جنسی و رابطه زناشویی می تواند به پیشگیری از بروز مشکلات روانشناختی و فردی نظیر افسردگی پیشگیری کند.

به همین دلیل نیز اغلب توصیه می شود که در صورت مشاهده هرگونه مشکل در رابطه زناشویی جهت حل و برطرف نمودن آن به بهترین مشاوره زناشویی مراجعه نمایید.

برچسب ها:
دکتر بابک ثابتی

دکتر بابک ثابتی

متخصص اعصاب و روان (روانپزشک و درمانگر)
متخصص و مشاوره در زمینه های اختلالات روانپزشکی، ازدواج، اعتیاد، شغلی، مشکلات زناشویی و خانوادگی

آخرین دیدگاه‌ها

مقالات مرتبط

نتیجه ای یافت نشد

صفحه مورد نظر شما یافت نشد. جستجوی خود را اصلاح کنید، یا از ناوبری فوق برای یافتن پست مدنظر استفاده نمایید.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *