من  در چهارم مهر ماه 1348 در تهران به دنیا آمدم. دوره‌ی ابتدایی را در مدرسه‌ی ایرانیان و تحصیلات راهنمایی و متوسطه را در مدرسه‌ی راهنمایی و دبیرستان رازی تهران به اتمام رسانده و در سال 1366 با کسب رتبه‌ی پنجم در کنکور سراسری همان سال، تحصیل در رشته‌ی پزشکی را در دانشگاه علوم پزشکی تهران آغاز کردم. طی دوران علوم پایه از محضر اساتید بزرگی چون زنده‌یاد دکتر ملک‌نیا، زنده‌یاد دکتر شادان، زنده‌یاد دکتر ادیب‌فر، دکتر بهادری و سایر اساتید بهره برده و پس از گذراندن مقاطع پاتوفیزیولوژی، کارآموزی بالینی را در بیمارستان‌های امام خمینی، امیراعلم، و سینا آغاز نمودم.

از همان اوایل دوران تحصیل پزشکی، توجه زیادی به مباحث روان‌شناسی و نظریات تحلیلی متقدمین این رشته داشتم، لیکن اولین برخورد من با رشته روان‌پزشکی در دوران دانشجویی با حضور در کلاسهای اساتید بزرگی چون دکتر طریقتی، دکتر جلیلی، دکتر میرسپاسی، و دکتر صنعتی شکل گرفت. با این حال، بی‌شک مهمترین عامل جذب شدن من به رشته‌ی روان‌پزشکی، گذراندن دوران انترنی این رشته در محضر زنده‌یاد دکتر ولی سهامی و جناب دکتر رفعتیان بود که هر دو از اساتید بزرگ و به‌نام در این رشته بوده و هستند. در همان دوره بود که آموختن تکنیک هیپنوز را نیز آغاز کردم.

پس از فارغ‌التحصیلی در رشته پزشکی در سال 1374 و گذراندن دوران سربازی و طرح نیروی انسانی، در مهر ماه سال 1378 تحصیل در رشته‌ی روان‌پزشکی را در بیمارستان روزبه وابسته به دانشگاه تهران آغاز نمودم. طی این مدت، بهره بردن از محضر اساتیدی چون دکتر طریقتی، دکتر میرسپاسی، دکتر صنعتی، دکتر قاسم‌زاده، و دکتر صادقی نگاه نوین علمی به روان انسان را به من آموخت و کماکان از راهنمایی‌های شادروان دکتر سهامی نیز بهره‌مند می‌شدم. در این دوره مقالات متعددی داشتم که در نشریات داخلی و خارجی به چاپ رسیده و یا در سمینارها عرضه گردید.

پس از پایان تحصیل تخصصی، فعالیت کاری من به غیر از درمان‌های عمومی روانپزشکی در چند مسیر با قوت بیشتری تداوم یافت:

1- بر عهده گرفتن مسئولیت درمانگاه وسواس به راهنمایی استاد دکتر طریقتی در مرکز مغز و اعصاب ایران، تجربه‌ی ارزشمندی را در امر درمان‌های دارویی و روان‌شناختی وسواس برای من فراهم نمود.

2- فعالیت مستمر در یک بیمارستان عمومی و توجه فراوان من به جنبه‌های طبی در روان‌پزشکی موجب شد تا بررسی وسیعتری را در زمینه‌ی جنبه‌های طبی در روان‌پزشکی و نیز جنبه‌های روانی در بیماری‌های طبی (اختلالات روان-تنی) شروع کنم که حاصل آن فعالیت در زمینه‌ی جنبه‌های روانی در بیماران مبتلا به کانسر است که حیطه‌ای نو در روان‌پزشکی بوده و سایکواونکولوژی نامیده می‌شود. در همین راستا، مقالاتی از من در مجله زنان و مامایی ایران به چاپ رسیده و سخنرانی‌هایی نیز توسط اینجانب در جلسات انجمن جراحان ایران و انجمن سرطانهای زنان ایران انجام شده و این همکاری کماکان ادامه دارد.

3- موضوع دیگری که به لحاظ پیچیدگی‌ها و ظرایف آن همیشه برای من جذاب بوده، تداخل عمل روانی و رفتاری زوج‌ها است. عملکرد روانی زوج‌ها فقط به ویژگی‌های شخصیتی آن دو بر نمی‌گردد بلکه نحوه تداخل عمل این ویژگی‌ها، آموخته‌های آنها از خانواده‌های مبدأ، مسائل اجتماعی و اقتصادی، وضعیت فرهنگی طرفین و تداخل عمل آن با هم، و انتظارات از ازدواج همه و همه در این عملکرد نقش به‌سزایی ایفا می‌نمایند.

در طول زندگی همیشه علاقه زیادی به هنر داشته و دارم. سالها نقاشی کار کرده‌ام. سالهای بیشتری را با نوازندگی و تنظیم موسیقی عجین بوده‌ام. به ادبیات و سینما نیز علاقه‌ی زیادی دارم که حاصل آن، یک کتابخانه‌ی بزرگ و یک آرشیو قابل توجه فیلم می‌باشد.

من در فروردین ماه 1378 ازدواج کرده‌ام و همسرم نیز پزشک بوده و متخصص زنان و زایمان است و در حال حاضر در یک مطب مشترک با هم مشغول کار هستیم. دختر زیبایم در مرداد ماه 1379 به دنیا آمده و هم‌اکنون در حال تحصیل است.